XVI. kapitola: Celým srdcem

15. listopadu 2013 v 4:00 | [ki:ta] |  Alfa

XVI. kapitola: Celým srdcem

kapitoly budou vycházet každé pondělí a pátek vždy ve čtyři ráno :)

Po obědě, když se všichni vypařili, buď za prací nebo se někam natáhnout, Heechul zabloudil do svého pokoje a dřív, než si uvědomil, že tady už vlastně nespí, otevřel dveře.
"…si představit život bez Tebe-"
Heechul se zasekl. Ten kdo mluvil, byl Eunhyuk, což by nebylo tak divné, kdyby nemluvil sám k sobě. Měl na sobě společenský oblek a blonďatou paruku.
"Promiň, nechtěl jsem Tě rušit, zapomněl jsem, že už tu nespím!" vykoktal Heechul ze sebe.
"Hee! Jdeš jako na zavolanou, myslíš, že bych si na Tobě mohl zkusit jeden rozhovor?"
"Rozhovor?"
"No, vidíš, jaké to teď je, Kangin je v kómatu, Sungmin postřelený, Yesung má tak tak na mále, aby dokázal uhrát roly dvojitého špiona a já nemám tušení, jak dlouho tady ještě budu. Nechci už déle čekat. Rozhodl jsem se požádat Haeho o ruku."
Heechulovi spadla brada až na zem, když ji zvedl, prohlásil: "To je skvělé!" vlastně to skoro až zakřičel. Sem tam měl problém udržet emoce na uzdě.
Nakonec už trochu tišeji řekl: "Jo, jasné, nemám s tím problém, tak spusť."
Eunhyuk si odkašlal, než začal: "Donghae, vím, že naše setkání nebylo jedno z nejšťastnějších, ale taky vím, že nebýt té nehody, my dva bychom se nepotkali. Nevím, proč nám osud svedl cesty dohromady, ale nemůžu být vděčnější za to, že to udělal.
Vím, že mnoho období, kterými sis semnou prošel, bylo špatných. Vážím si toho, co jsi pro mě udělal a nikdy ti nezapomenu žádnou chvíli, kdy jsi mě podržel nad vodou. Zvlášť potom, co jsem se dozvěděl o mé nemoci. Bez Tebe jsem nic. A tak, Lee Donghae, vezmeš si mě za svého muže?"
To už Eunhyuk před ním klečel v ruce, jakože držel krabičku s prstýnkem. Heechul si z nějakého důvodu představoval Siwona. Možná to bylo kvůli tomu, že by se jinak začal děsně smát. Nikdy nebyl na vážné situace. A tahle ho stála opravdu hodně síly.
"Co myslíš?" vstal.
"Myslím, že není šance, že by ti řekl ne," Heechul se zazubí. Myšlenky se mu vrátí na začátek tohoto divného rozhovoru: "Co jsi myslel o té nemoci?" zeptá se opatrně.
"Rakovina."
Svraštěné střeva. Orosené čelo. Heechul sklopil pohled, všechno mu došlo. Všechny ty prášky v Eunhyukově šuplíku, košile z jiného materiálu, protože to, co měli na sobě ostatní agenti, by mu mohlo rozdrásat kůži. Náramek neměl určitě ze stejného důvodu, navíc musel chodit na ozařování a, jak je známo, tam železo nepatří. A blonďatá paruka…
"To je na houby," bylo jediné, co z něho vypadlo. Co říct člověku, když neznáte ani jeho pravé jméno?
"Celkem to jde. Zatím žiju. Podchytili jsme to včas, i když se už nikdy úplně neuzdravím."
"Aspoň, že to bereš takto," užasle sleduje Eunhyuka, který o své nemoci mluví, jakoby to nic nebylo.
"Zvykneš si a přijmeš to, co je ti nabízeno. Mám všechno, co jsem kdy chtěl, nemůžu si stěžovat. Jo, některé dny stojí za nic, ale potom jsou tu ty hezké dny…" vysvětlí.
Heechul přikývl, "Potřebuješ ještě s něčím pomoc?" neuměl utěšovat lidi. Nevěděl co na to říct. Nezná Eunyhuka tak dobře, aby mu bylo jasné, co ho podpoří a co naopak ne.
"Myslím, že by se tu něco našlo."
"Poslouchám."
"Donghae teď vykrádá hroby a -"
"Cože dělá?"
"Vykrádá hroby."
Ticho.
"Nemyslím to doslova, bože!" smích, "To je činnost, při které opisuješ jména mrtvých lidí, používáme je na vymýšlení nových legend," objasnil.
A Heechulovi ze srdce spadl obrovský balvan. "Jo takhle," měl chuť se úlevou vyliskat.
"No, každopádně, bude trvat ještě pár hodin, než se vrátí a já bych ho chtěl překvapit. Potřeboval bych, kdybys sehnal zápalky. Chtěl bych tady ten pokoj trochu zútulnit. Vím, že to není zrovna nejromantičtější místo, ale je to jediné místo, kde můžeme být sami sebou."
Eunhyuk na Heechulův vkus až příliš mluvil. A i když vypadal jako na smrt nemocný člověk, měl v sobě víc elánu, jako polovina členů dohromady.
"Nemám s tím problém. Svíčky teda máš?"
"Jasné, ty mám."
"Tak super. Jdeme na to."
Heechul obešel všechny v továrně, aby sehnal sirky, nakonec získal od Siwona zapalovač. Bylo mezi nimi zvláštní napětí. Heechul si byl vědom Siwonových pohledů. Ale také to byla jediná reakce, kterou od něj dostal, což ho upřímně přivádělo k šílenství. Siwon nevyhledával žádné letmé doteky, ani situace, při kterých by mohli trávit čas spolu. Jo, na té střeše to bylo fajn. Taková světlá výjimka. Ale jinak? Nic. Heechul se raději ani nepokoušel Siwona políbit. Bál se odstrčení.
Cestou zpátky k Eunhyukově pokoji zaslechl rozhovor mezi Leeteukem a Hankyungem. Oba dva očividně věděli o chystajícím se překvapení, protože řešili svatební obřad. A z toho, co Heechul pochytil, se bude konat na střeše nějakého vysokého hotelu v Seoulu. V hlavě už si plánoval, jak se opije do němoty a zapomene na cit, kterému se říká Láska.
Svíčky zapalovaly opatrně. Eunhyuk pro jistotu zkontroloval, jestli se hasicí přístroj stále nachází pod Heechulovou bývalou postelí.
"Už by měl být zpátky," zašeptal Hyuk, když se podíval na hodinky.

"Určitě řekne ano," zašeptá Heechul, než za sebou zavře hlavní dveře.

****
Podle toho, co tu vidím, tak zbývají dvě kapitoly ticha před bouří a potom začne bouře, která se potáhne až do dvacáté páté kapitoly, tak si užívejte :)
Děkuji Hatachi za komentáře! Vždycky mě moc potěší :) + jsi na dobré stopě :) A jestli má slečna vlastní blog, ať určitě řekne :) Nebo jestli má nějakou soukromou sbírku dobrých povídek O:D
Vzhledem k tomu, že kapitoly už jsou opravené, nehodlám cokoli měnit :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kim Lula Kim Lula | Web | 15. listopadu 2013 v 11:21 | Reagovat

Vrahu. Tyrane. Masochysto...

Miluju tě *padla*

Užíváš si to ubližování ubohým korejcům (a číňanům) ??? Ne že bych si stěřovala. Ale Hyukie...!!! Moje malé Hyukie!

No je jisté, že Hae řekne jo. Pokud ne, zastřelím tě banánovou slupkou. Tak bouře, yea? Hmm, hmm, tak to jsem zvědavá. Fakt velice zvědavá, co na nás chystáš, ženská.

Ale Hyukieeee!!!

...

Mám dlouhé vedení. Až teď mi došlo (pokud se mi to nezdálo, což je docela možné), že Heechul něco zatajil. Tohle jistě nedopadne dobře, sakra. Už vidím, jak se dá dokupy se Siwonem a ten ho pak kvůli tomu pošle doprdele a Heechul bude v prdeli a já bych měla koukat na míň romantických komedií, jelikož jsou všechny na stejné brdo a já pak vidím ten samý děj úplně všude.

Strašné toto.

2 UkeEli^^ UkeEli^^ | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 11:08 | Reagovat

Já mám takovej divnej pocit.. Huh. a ani nevím z čeho... to je desně :D

Siwon je asi tak trochu.. heh, jak to napsat. Možná se bojí? Nebo prostě má nějaké hroozivé tajemství, což jsem ale vyloučila po tom jeho vyprávění... Heh.. Složité.. Vůbec netuším, co bude dál! Huuuu! To je k zbláznění ♥♥♥

Hyukkie je sladký. A Hae, pokud se nic nepokazí, si Hyuka určitě rád vezme... Bwahaha :3 Sladišké :3

Už netrpěli očekávám další díl.. :3

3 Hatachi Hatachi | 16. listopadu 2013 v 21:14 | Reagovat

Nevim...stále mam takový blbý pocit. Nevim...něco se posere, ale jako že hodně posere a my se nebudeme stačit divit...
Hae určitě rád řekne Hyukovi své "ano"...teda pokud se vrátí živý. Nepřeju mu nic zlého, chci aby byli s Hyukiem spolu šťastni, ale vzhledem k jejich práci to nevypadá příliš reálné.
A Siwon je k Chulímu nějak moc odtažitý. No...nevim, ale mam takový dojem, že ta jeho odtažitost má svůj smysl. Že před Chulí zatajuje jednu důležitou pravdu...ale možná se v Siwonovi mýlím a on to nebyl...
Byla jsem stejně překvapená jako Chulí, když jsem se dozvěděla, že je Hyukie tak vážně nemocný. Ale strach mam nejen o něj a Haeho, ale o všechny členy. Navíc Hannie a Zhoumi jsou moji velcí miláčci, o ně se bojim přeci jen o něco víc...
Bohužel já žádný blog nemam, nebo spíš bohu dík, protože já vůbec neumim psát povídky, tak jako ty nebo ostatní holky, co jim lezu na blogy, mnohem radši čtu.
A ani nevlastnim žádnou soukromou sbírku skvělých povídek, jen mi od Kami chodí přeložené díly Madame Hee, které si ukládám, Kami je na mě moc hodá, protože ví, že neumim vůbec anglicky...
Jinak se těšim na další díl a jsem moc zvědavá, jestli se mi potvrdí moje doměnky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama