VI. kapitola: Spolubydlící

27. října 2012 v 12:46 | [ki:ta] |  Alfa

6. kapitola: Spolubydlící


6. kapitola: Spolubydlící

Heechul se rozhlédnul po společenské místnosti. Dva muži, co ještě asi před hodinou spali u elektroniky v pravém horním rohu, už tam nebyli. A poloprázdné talíře na jídelním stole zjevně patřili jim. Wookie je přesně v tu chvíli ze stolu oddělal a nahradil čistými.
Heechul se posadil na prázdné místo a podle Hankyungova vzoru si vzal pečivo a nějakou pomazánku. Zapomněl, že ho bolí stolička na pravé straně a tak jenom s velkým sebezapřením potlačil bolestivou grimasu, když se zakousnul do chleba.
Do dveří vešel Siwon, okem zabloudil k Heechulovi. Usmál se na něho a ukázal si na zalepenou tvář. Když pak rty ztvaroval do slova: děkuju, Heechul rázem zapomněl na bolest a byl jako v sedmém nebi. K jeho radosti přispělo i to, že si Siwon zabral židli vedle něho.
Hyunkyung spolknul sousto a promluvil: "Lidi, tohle je Hee, náš nový člen. Bude pomáhat, kde se dá. Ale hlavně je to náš V-man."
Heechul si v duchu udělal poznámku, že se musí zeptat, co je to V-man, ale až někde v soukromí.
Hankyung mávnul rukou nejprve k Siwonovi: "vy dva už se znáte. Ale stejně, tohle je Siwon," potom ukázal na kuchaře: "a to je, jak už jsem říkal, Ryeowook, bez něho bysme tu umřeli hlady," zasmál se. Heechulovi bylo jasné, že Wookie není zvyklí na chválu a proto je právě rudý jako paprika.
Okem zabloudil k Siwonovi, který se zrovna pokřižoval a tlumeným hlasem začal odříkávat modlitbu v latině. Heechul se ani nesnažil zakrýt překvapení a s viditelnou fascinací poslouchal každou slabiku, která se k němu dostala. Šepot sem tam přerušil Hankyungův hlas, říkající něco ve smyslu: "Bůh ti nepomůže," a "zas ti zatracení křesťani."
Heechul sám v Boha nevěřil. Jestli by nějaký Bůh měl být, rozhodně by se na světě nedělo to, co teď. Žádný hladomor, žádné nemoci a jeho rodina by při nejmenším nebyla mrtvá. Své myšlenky si ale nechal pro sebe. Debatu na tohle téma je totiž schopný rozvádět hodiny.
Asi o deset minut později už všichni stávali z rozvrzaných židlí. Siwon poděkoval za jídlo a s Heechulovým pohledem v zádech opustil místnost. Hankyung se po chvilce rozhodl jít věnovat sledování svých víček zespodu.
Nastalo trapné ticho. Přesně takové, když nikdo z dvou lidí neví, co říct. Heechul se nervózně usmál na klučinu a se se vším sebezapřením řekl: "pomůžu ti s nádobím."
"Děkuju," zašeptal hnědovlásek, ve tváři opět červený a podal mu utěrku.
"Zapomněl jsem, jak se jmenuješ," zalhal Heechul. Zatímco klučina se sklopenou hlavou drhnul talířky. Ve skutečnosti si jeho jméno pamatoval moc dobře, ale nenapadla ho žádná jiná otázka, na kterou by mohl zavést řeč.
"Ryeowook, ale říkej mi Wookie," nesměle skroutil koutky rtů do úsměvu. Pěna z jaru mu v tu chvíli stékala po zápěstí až do rukávu mikiny. Což Heechul shledal jako velice nepříjemným.
"Jseš tady dlouho?" pohlédl na mladíka, zatímco se pokoušel narvat oprýskaný hrníček do úplně plné skříňky.
"Já? Dva roky," klučina odpovídal stylem: nic víc, nic míň. Možná to bude souviset s jeho nesmělostí, pomyslel si Heechul. V hlavě přemítal, co dalšího by řekl. Nic ho nenapadlo a tak se jenom zazubil. Chtěl Ryeowookovi dát najevo, že se před ním bát nemusí.
Od té doby, co se Heechul probral z bezvědomí a přijali ho do SME, odhodil svou ledovou masku. Nemohl ji používat z toho důvodu, že potřeboval informace. "Já doufám, že si rychle zvyknu, je to tu tak rozdílné. Tam kde jsem byl doteď, jsme mezi sebou neměli moc dobré vztahy," vzal to ruky novou suchou utěrku a začal sušit další nádobí. Potom ho s velkou námahou vracel do správných polic. Zorientovat se v tomto binci bylo nad jeho síly.
"Myslím, že si na SME rychle zvykneš. Jako já a Siwon, přišli jsme sem před dvěma lety a okamžitě jsme se začlenili. Ale stejně toho pro bezpečnost o sobě nevíme zase tak moc," Ryeowook se usmál. Poslední talířek vložil na odkapávač a potom šel přetřít stůl.
Heechul přimhouřil oči. Přemýšlel, jak z Ryeowooka dostat víc informací: "stejně nechápu, co dělá Siwon se svojí postavou tady v SME. Měl by být zpěvák, nebo model."
Ryeowook na něj zmateně pohlédl. Heechul se na chvilku zarazil, že řekl něco špatně. V duchu si zanadával. Wookie dobrou minutu nic neřekl, až pak; "Siwon-ssi býval model," odmlčel se, jakoby přemýšlel, jestli pokračovat, "před pěti lety měl autonehodu, strávil tři roky na vozíčku."
Heechul si domyslel, že je Siwon od té doby tak nábožensky naladěný. Možná se osobně setkal s 'Bohem,' nebo zažil podobnou zkušenost.
"Když se chtěl vrátit do práce, samozřejmě už pro něj nenašli místo. Přijali ho sem na post havrana pár dní potom, co přijali i mě."
"Havran?"
"Havran je osoba; muž, který vylákává z žen důležité informace. Siwon dělá, že má zájem a pak nenápadně naťukává téma, které ho zajímá."
Heechul si vybavil, tři dlouhé škrábance na Siwonově tváři. Že by mu to udělala nějaká ženská?
"Wookie! Promiň, že jdu pozdě! Měli jsme napilno," ozvalo se od dveří. Oba dva zdvihli pohled od rozdělané práce. Byl to Yesung, jakmile spatřil Heechula, úsměv mu zamrzl na rtech.
"V pořádku, mám to pro tebe nachystané, bylo mi jasné, že se zdržíš," Ryeowookovi tváře začaly už potřetí rudnout. Nahnul se k troubě a vytáhl obložený talířek a pečivo. Nepříjemnou atmosféru v místnosti zjevně nezaregistroval.
Yesung si zkousl spodní ret a pokýval hlavou. Heechul s ním chtěl mluvit. Teď bohužel nebyla ta správná doba. A tak také jenom pokýval hlavou.
"No já teda půjdu," oznámil Heechul. Zdá se mu, že si s Yesungem moc nesedli a to se ani neznají. Otočil se na podpatku a za chvilku stál ve svém pokoji. Chtěl si vzít ručník, co byl v igelitové tašce a jít si umýt vlasy.
Něco tu ale bylo jinak. Zmateně se rozhlédnul. Na posteli spatřil svého spolubydlícího. Ležel na břiše, ruce položené u hlavy, přičemž v jedné z nich držel šroubovací láhev s vodou. Mladíka zjevně probudil skřípaví zvuk dveří, protože zamručel, otočil se na záda a pomalu se posadil. Krátké hnědé vlasy měl rozházené jenom na polovině hlavy, na které ležel.

Heechul ho sledoval zkoumavým pohledem. Ten muž mohl být podobně vysoký, jako on sám.
"Ahoj, ty musíš být Hee," jeho spolubydlící byl najednou čilí jako rybička, vyskočil z postele, položil láhev na noční stolek a natáhl k Heechulovi ruku, "já jsem Eunhyuk."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama