IX. kapitola: Nečekaná událost

27. října 2012 v 12:50 | [ki:ta] |  Alfa

9. kapitola: Nečekaná událost
Heechul se rozhodl navštívit kuchyni. Neměl hlad, ale jak už řekl, do pokoje se v nejbližší době vracet nebude. Vytřeštil oči při představě, co se tam právě děje a raději otevřel dveře od Společenské místnosti. Ani ho nepřekvapil Ryeowook za kuchyňskou linkou, byl sám. Rychlostí světla krájel cibuli a přitom ještě dokázal kontrolovat hrnce s vařícím se jídlem.
Heechul se ušklíbnul, "ty v té kuchyni aji spíš, že?"
Wookie zdvihl pohled a usmál se, "já jsem jenom kuchař," Heechul nevěděl proč, ale věta a tón, kterým to Ryeowook pronesl, mu přišel velice vtipný. Sklopil hlavu, aby si mladík nevšiml, jak se mu zdvihají koutky a nabídl se, že nakrájí zbytek cibule. Položil smlouvu na jídelní stůl a dal se do práce…
Když byly hrnce plné vařícího jídla a nezbývalo nic víc, než čekat, Heechul usoudil, že je ta správná chvíle odejít: "prosím tě, Hankyung je u sebe, že?" matně vzpomínal, jak odcházel od snídaně.
"Jestli tím v sebe myslíš v pokoji, tak ano. Ještě pravděpodobně spí," usmál se na něj.
"Tak já za ním zajdu, uvidíme se u oběda!" usmál se, vzal si do ruky papíry, co poliž na stůl a odešel.
Když stál na chodbě plné různých dveří, neměl sebemenší ponětí, kde by mohl mít Hankyung svůj pokoj. Nakonec se rozhodl navštívit místnost, ve které s ním nedávno byl. Měl štěstí, blonďatý muž už seděl u počítače a něco rychle sepisoval.
"Ahoj," Heechul se usmál, neměl sebemenší tušení, že zanesení podepsané smlouvy, zpustí řetězec hned několika událostí.
V SME se nestihl ani rozkoukat a už je z něj agent a za tři dny má jít na svou první akci. A zrovna takovouto…
"Hee, jsi jediný z nás, kdo by to zvládnul. Jsi naše jediná naděje! SME je tajná společnost a naše mise jsou ojedinělé. Nikdo z jiných organizací nám nepomůže!"
Heechul hodil po Hangkyungovi vražedný pohled. Překousnul by to, že má jít na svou první akci, přece jenom je z něj agent a vytahování informací z lidí mu nikdy nedělalo problém… Ale to, že půjde převlečený za ženu ho nadmíru urazilo.
"Prý jsem jediný s postavou vhodnou pro tento úkol. Pche, kdybych tu nebyl, tak by tam musel jít někdo jiný, nechápu, proč to nemůžou zařídit i teď."
Měl chuť něco rozbít. Nakonec si jenom povzdechl.
"Jenom jeden večer. Najdeš tohoto muže."
Heechul zamumlal něco o urážce jeho mužského ega. Nakonec vytrhl z Hankyungové ruky fotografii.
Heechul se pořádně podíval na muže: delší hnědé vlasy, velké tmavé oči. Až mimořádně hezký a elegantní. Heechul věděl, že nebude mít problém z něj vytáhnout jakoukoli informaci. Přesto se mu do akce nechtělo. Nechtěl si to přiznat, ale někde uvnitř sebe se bál, že by na večírku mohl být někdo z jeho starého gangu a že ten někdo by ho mohl poznat.
"Kdo to je?" vyjekl až moc nahlas. Rád kontroloval své emoce, ale jakmile se věci týkali jeho života, rozhodně neměl chladnou hlavu.
"Kim Jaejoong. Potřebujeme vědět, kam se chystá odjet a při nejlepším ještě, pro koho pracuje," Heechul si všiml, že Hankyung nehnul ani brvou. "Jsem si jistý, že to zvládneš," podíval se mu zprudka do očí, "Siwon tě bude doprovázet."
V tom jakoby do Heechula uhodil blesk. Všechna nechuť byla tutam. S velkým úsilím potlačil úsměv. Představa Siwona v obleku ho nadmíru vzrušovala. Odsunul své perverzní myšlenky stranou spolu s větou: já přece nejsem na chlapy. A snažil se dál poslouchat Hankyungovi instrukce. Šlo to velice těžce.
"Podezřelí z pašerání drog. Máme na něho spoustu nepřímých důkazů, ale to je, jak znáš náš soud, pořád málo."
"Jo, jasně, chápu," Heechul se pokoušel soustředit na to, co mu Hankyung vysvětluje.
"A teď se vraťme k té smlouvě. Nepočítám s tím, že jsi tu smlouvu četl," oslovený sklopil hlavu, "Tak tě aspoň seznámím s třemi nejdůležitějšími pravidly," Hankyung přešel z jedné strany místnosti na druhou.
"Zaprvé, agenti nesmí mít mezi sebou milostný vztah."
Heechul zdvihnul pohled, v mysli se mu jako první vynořil Eunhyuk a jeho přítel. Zkousnul si ret. V životě ho žádné pravidlo nezastavilo a nehodlá se vzdát na Siwonovi tak lehce. Na to je v SME moc krátkou dobu a Siwon je moc pěknej.
"Zadruhé, agenti nesmí mít milostný vztah s žádnými nedůvěryhodnými osobami," Hankyung se ušklíbnul, jakoby si říkal: kdo to vymyslel.
"A zatřetí, agenti musí dodržovat slib mlčenlivosti. Aneb, co se dozvíš tady, tady i zůstane, navždycky. Jakmile si založí někdo z nás rodinu, tak tady skončil. Už jenom z toho důvodu, že by jeho rodina mohla být v ohrožení. A upřímně, kdo z nás o to stojí?"

Heechul přikývl: "kdy že se koná ta akce?"…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mao-chan Mao-chan | Web | 27. října 2012 v 12:52 | Reagovat

Máš to tu opravdu pěkný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama